Zielona Góra: Zabrali pizzę i zaatakowali dostawcę gazem. Napadli także na innego mężczyznę (ZDJĘCIA)

07 luty 2019
Autor: 
Zabrali pizzę i zaatakowali dostawcę gazem. Napadli także na innego mężczyznę KMP Zielona Góra

Zielonogórskim policjantom udało zatrzymać się dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, sprawców napadu na dostawcę pizzy. Nie tylko zabrali oni jedzenie, ale również zaatakowali go gazem pieprzowym. Nie było to jednak jedyne zdarzenie z ich udziałem tego dnia.

Wszystko wydarzyło kilka dni temu. Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie od właściciela jednej z pizzerii o napadzie na dostawcę.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że gdy pracownik dojechał pod wskazany adres, z bloku wyszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich zamiast zapłacić, użył gazu obezwładniając dostawcę po czym zabrał pizzę i obaj weszli z powrotem do bloku - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do działania, w wyniku których wpadli na trop napastników. Do sprawcy zatrzymali oni dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22-lata. - Obaj są znani policji i byli już wcześniej wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa - dodaje podinsp. Stanisławska. Ponadto okazało się, że jeden z zatrzymanych powinien przebywać w zakładzie poprawczym, lecz nie powrócił on do niego z przepustki.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że ci sami mężczyźni dokonali także innego przestępstwa. Kilkadziesiąt minut przez zatrzymaniem, na jednej z ulic miasta w podobny sposób potraktowali kierującego, który zatrzymał się na drodze, aby umożliwić im przejście na drugą stronę.

Wówczas jeden z nich zaczął kopać samochód, a gdy kierujący wysiadł, rozpylił w jego kierunku gaz. Kiedy mężczyzna schował się do auta, napastnik dalej kopał w pojazd i wybił w nim szybę. W tym momencie drugi mężczyzna zabrał zdezorientowanemu kierowcy portfel.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze przesłuchał już obu mężczyzn. Jeden z nich usłyszał już zarzut rozboju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u