Śmigłowiec LPR lądował przy szkole w Zielonej Górze. Nie było wolnej karetki (ZDJĘCIA, FILM)

07 luty 2019
Autor: 
Śmigłowiec LPR lądował przy szkole w Zielonej Górze. Powód? Brak wolnej karetki Redakcja

W czwartek, 7 lutego, po godzinie 9:00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. Jaskółczej w Zielonej Górze lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomocy potrzebował jeden z mieszkańców pobliskiego osiedla. Teren działań zabezpieczali strażacy.

Mężczyzna potrzebujący pomocy medycznej mieszkał na pobliskim osiedlu. Z powodu braku dostępnych karetek pogotowia do zdarzenia wysłano śmigłowiec HEMS z miejscowej bazy LPR. Ratownicy już po kilku minutach od zgłoszenia wylądowali na szkolnym boisku zabezpieczanym przez strażaków i udali się do pacjenta. Lekarz LPR wraz z ratownikiem szybko udzielili poszkodowanemu niezbędnych medycznych czynności ratunkowych.

W międzyczasie znalazł się naziemny, podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego, który został zadysponowany do pomocy ekipie śmigłowca. Po przygotowaniu mężczyzny do transportu zapadła decyzja, że do szpitala przetransportuje go karetka pogotowia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u