Pożar domu w Skwierzynie. 13-latek próbował gasić ogień - zapaliła się na nim kurtka (ZDJĘCIA)

13 luty 2019
Pożar domu w Skwierzynie. 13-latek próbował gasić ogień - zapaliła się na nim kurtka OSP Skwierzyna

Do pożaru doszło w środę, 13 lutego, o godzinie 13:15. W Skwierzynie na ul. 2 Lutego płonął budynek mieszkalny. Ogień szybko rozprzestrzeniał się po obiekcie. Poszkodowany został 13-letni chłopiec, który próbował samodzielnie ugasić pożar.

Dyżurny operacyjny międzyrzeckich strażaków zadysponował do akcji 3 zastępy straży pożarnej z miasta. Zaalarmował on także miejscowych ochotników. Ci również wyruszyli do działań w sile trzech zastępów. Pierwszy samochód, który dojechał na miejsce potwierdził zgłoszenie i przeprowadził rozpoznanie. Wówczas okazało się, że źródło pożaru znajduje się w garażu tuż przy części mieszkalnej.

Wnętrze budynku było całkowicie wypełnione gęstym, czarnym dymem. Z relacji pobliskich mieszkańców wynikało, że w środku nie ma lokatorów. Przebywał tam jednak 13-letni chłopiec, który na własną rękę próbował ugasić pożar. Nagle ogniem zajęła się jego kurtka. Kiedy ściągał on ubranie poparzył sobie prawą rękę. Pomocy natychmiast udzielili mu strażacy, a następnie przekazali go pod opiekę zespołu pogotowia.

Strażacy początkowo prowadzili działania z zewnątrz obiektu. Później ratownicy z założonymi aparatami powietrznymi sukcesywnie wchodzili do środka budynku. Po około 30 minutach sytuację udało się opanować. Od tego momentu rozpoczęło się żmudne dogaszanie. W międzyczasie na miejsce zdarzenia przybył oficer z Komendy Powiatowej PSP w Międzyrzeczu.

Działania gaśnicze zostały zakończone po blisko dwóch godzinach. Przyczyna pożaru nie jest znana.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u