Podpalacz, poszukiwany listem gończym wpadł w ręce policji

25 luty 2019
Autor: 
Podpalacz, poszukiwany listem gończym wpadł w ręce policji Lubuska Policja

Gorzowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu na ulicy Osiedlowej. Na miejscu zdarzenia szybko ustalili, że pojazd marki Renault Megane mógł podpalić 23-letni gorzowianin. Gdy funkcjonariusze zatrzymali go w miejscu zamieszkania okazało się, że jest poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

W niedzielę, 24 lutego przed godziną 22.30, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim otrzymał zgłoszenie o pożarze pojazdu, do którego doszło na ulicy Osiedlowej. Skierowani na miejsce policjanci szybko ustalili, że samochód osobowy marki Renault Megane mógł podpalić 23-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. Funkcjonariusze ustalili jego dane osobowe i po krótkim czasie zatrzymali go w miejscu zamieszkania.

Na dodatek wszystkiego okazało się, że 23-latek jest poszukiwany listem gończym za wcześniej popełniane przestępstwa i musi odbyć karę dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Wyjaśnieniem dokładnym okoliczności tego zdarzenia zajmą się teraz funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 23-latkowi poza zaległą karą pozbawienia wolności, grożą konsekwencje związane z podpaleniem samochodu.

Art. 288. Kodeksu Karnego - Zniszczenie cudzej rzeczy:

§1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§3. Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto przerywa lub uszkadza kabel podmorski albo narusza przepisy obowiązujące przy zakładaniu lub naprawie takiego kabla.

§4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u