Odpowie za pobicie

20 marzec 2019
Autor: 
KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała innego mężczyzny w jednym z zielonogórskich klubów nocnych na początku lutego br. Podejrzany usłyszał już zarzuty, został objęty policyjnym dozorem.

4 lutego br. dyżurny zielonogórskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymał informację o pobiciu 34-letniego mężczyzny, mieszkańca woj. lubuskiego w jednym z klubów nocnych na terenie miasta. Z relacji zgłaszającego, którym był brat pokrzywdzonego wynikało, że jego brat został pobity w minioną sobotę /3.02/ podczas zabawy w lokalu, stracił przytomność i trafił do szpitala. Pokrzywdzony mężczyzna ocknął się w szpitalu dopiero następnego dnia. Okazało się, że oprócz ogólnych obrażeń ma połamaną szczękę i kości twarzy oraz złamaną nogę. Gdy po odzyskaniu przytomności skontaktował się z rodziną, jego brat natychmiast powiadomił Policję.

Zielonogórscy kryminalni rozpoczęli działania operacyjne, aby ustalić tożsamość sprawcy. W ich wyniku ustalili podejrzanego, którym okazał się 27-letni zielonogórzanin. Mężczyzna został zatrzymany. Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie mu zarzutu uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast w związku z tym, że czyn miał charakter chuligański, kara może być wyższa nawet o połowę. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, musi także wpłacić 10 tys. zł w ramach poręczenia majątkowego.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska, KMP Zielona Góra

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u