Kiedy spuszczał paliwo, doszło do pożaru. Poparzony 67-latek trafił do szpitala w Gryficach (ZDJĘCIA)

03 kwiecień 2019
Autor: 
Kiedy spuszczał paliwo, doszło do pożaru. Poparzony 67-latek trafił do szpitala OSP Skwierzyna

To zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie. 67-letni mieszkaniec Skwierzyny spuszczał paliwo z samochodu, oświetlając miejsce lampą kanałową. Nagle zapaliły się opary paliwa. Poparzony mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do centrum oparzeń w Gryficach.

Wszystko wydarzyło się w środę, 3 kwietnia, w Skwierzynie. 67-letni mężczyzna w jednym z garaży przy ul. Czerwonego Krzyża postanowił spuścić paliwo z samochodu osobowego. Senior prawdopodobnie niewiele widział, dlatego nieustannie oświetlał miejsce lampą kanałową.

Nagle około godziny 10:15 w garażu doszło do pożaru. Zapaliły się opary benzyny. Świadkowie natychmiast powiadomili o wszystkim służby. Na miejsce w pierwszej kolejności wysłano zastęp straży pożarnej z Międzyrzecza oraz dwa samochody gaśnicze miejscowych ochotników.

Strażacy szybko uporali się z pożarem. W międzyczasie opatrzyli oni poparzonego mężczyznę i oczekiwali na przyjazd zespołu pogotowia z Międzyrzecza, ponieważ w Skwierzynie nie było wolnej karetki. Ponadto z uwagi na rodzaj obrażeń 67-latka, zdecydowano o wysłaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ranny mężczyzna został przetransportowany przez załogę HEMS do Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach. Wszystkie szczegóły tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez międzyrzeckich policjantów z Grupy Dochodzeniowo-Śledczej.

Fot. OSP Skwierzyna

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u