Dzień Otwarty Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego

04 kwiecień 2019
Autor: 
Dzień Otwarty Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego Pixabay

W poniedziałek 15 kwietnia 2019 r.w godz. 9.00 – 11.10 i 11.00 – 13.10 Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na Dzień Otwarty. Uczestnicy Dnia Otwartego będą mieli okazję obejrzeć bazę dydaktyczną i laboratoryjną WBAIŚ, wezmą też udział w pokazach przygotowanych przez pracowników i studentów Wydziału.

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska to jeden z najstarszych wydziałów Uniwersytetu Zielonogórskiego, co przekłada się na duże doświadczenie dydaktyczne i dorobek naukowy. Ale „jeden z najstarszych” wcale nie oznacza braku nowoczesności. Wydziałowa baza laboratoryjna bez problemu może konkurować z bazą dużych, wiodących Uczelni w Polsce.

Wydział tworzą dwa Instytuty: Instytut Budownictwa i Instytut Inżynierii Środowiska oraz Katedra Architektury i Urbanistyki.

Na kierunkach budownictwo i inżynieria środowiska kształcenie obejmuje studia inżynierskie, magisterskie i doktoranckie w trybie dziennym i zaocznym, a na kierunku architektura studia dzienne inżynierskie i magisterskie. Od niedawna oferta dydaktyczna obejmuje także studia inżynierskie na kierunkach: energetyka komunalna, geoinformatyka i techniki satelitarne oraz zarządzanie gospodarką komunalną.

Ze względu na organizację pokazów laboratoryjnych zainteresowani proszeni są o kontakt oraz zgłoszenie uczestnictwa do wtorku, 9.04.2019 r.

Program Dnia Otwartego (dwa bloki czasowe):

I blok

9.00-9.20 Wykład wprowadzający poprowadzi dr inż. arch. Marta Skiba, (s.213, A-8)

9.20-9.40 Galeria Architektury i Sztuki WBAIS – oprowadzi mgr inż. arch. Justyna Juchimiuk (hol budynku A-8)

9.40-10.00 Zginamy, ściskamy, zamiatamy - pokaz laboratoryjny poprowadzą: dr inż. Krystyna Urbańska, mgr inż. Anna Kucharczyk (hala laboratoryjna, A-8)

10.00-10.20 Materiały budowlane – od gliny do stali - pokaz laboratoryjny poprowadzi mgr inż. Bartosz Michalak (s.07, A-8)

10.30-10.50 Skąd się bierze woda w kranie? - pokaz laboratoryjny poprowadzą: dr inż. Anita Jakubaszek, dr inż. Katarzyna Łuszczyńska, dr inż. Marzena Jasiewicz, (s.7, A-12)

10.50-11.10 Świat w obiektywie kamery termowizyjnej + Organizmy testowe stosowane w badaniach toksykologicznych - pokaz laboratoryjny poprowadzą dr inż. Anita Jakubaszek, dr inż. Katarzyna Łuszczyńska i dr inż. Marzena Jasiewicz, (s.014, A-12)

II blok

11.00-11.20 Wykład wprowadzający poprowadzi dr inż. Teresa Nowak (s.105, A-12)

11.20-11.40 Skąd się bierze woda w kranie? - pokaz laboratoryjny poprowadzą: dr inż. Anita Jakubaszek, dr inż. Katarzyna Łuszczyńska, dr inż. Marzena Jasiewicz, (s.7, A-12)

11.40-12.00 Świat w obiektywie kamery termowizyjnej + Organizmy testowe stosowane w badaniach toksykologicznych - pokaz laboratoryjny poprowadzą dr inż. Anita Jakubaszek, dr inż. Katarzyna Łuszczyńska i dr inż. Marzena Jasiewicz, (s.014, A-12)

12.10-12.30 Galeria Architektury i Sztuki WBAIS – oprowadzi mgr inż. arch. Justyna Juchimiuk (hol budynku A-8)

12.30-12.50 Zginamy, ściskamy, zamiatamy - pokaz laboratoryjny poprowadzą: dr inż. Krystyna Urbańska, mgr inż. Anna Kucharczyk (hala laboratoryjna, A-8)

12.50-13.10 Materiały budowlane – od gliny do stali - pokaz laboratoryjny poprowadzi mgr inż. Bartosz Michalak (s.07, A-8)

W każdym bloku:

· mogą wziąć udział maksymalnie 4 grupy (liczebność grupy około 20-25 osób);

wykład wprowadzający jest wspólny dla wszystkich grup;

· każda z grup przechodzi przez wszystkie laboratoria w sposób rotacyjny;

· każda z grup ma swojego opiekuna, który przeprowadzi grupy pomiędzy laboratoriami i budynkami.

Ze względu na organizację pokazów laboratoryjnych prosimy o kontakt oraz zgłoszenie uczestnictwa do wtorku, 9.04.2019 r.

Źródło: Ewa Sapeńko Rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

AKTUALIZACJA: W związku ze strajkiem nauczycieli i wycofaniem swoich zgłoszeń, Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego zmuszony był do wprowadzenia zmian w programie Dnia Otwartego WBAIS UZ. Impreza będzie miała nieco inny niż planowany charakter - warsztaty skupione w dwóch blokach czasowych zostały odwołane i odbędą się w innym terminie

Pomimo tych zmian, władze Wydziału zapraszają wszystkich zainteresowanych na wykład na temat Budownictwo i transport w Unii Europejskiej do 2030 r. (będzie to wykład otwarty dla wszystkich zainteresowanych), który wygłosi wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego – prof. dr hab. Bogusław Liberadzki.

Wykład prof. B. Liberadzkiego odbędzie się o godz. 11.15 w sali 213 w siedzibie Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

Osoby indywidualne, które pojawią się tego dnia na Wydziale, będą mogły go zwiedzić i zapoznać się z ofertą dydaktyczną Wydziału

O tym jak będzie wyglądał poniedziałkowy Dzień Otwarty, informuje strona.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u