Sława: 41-latek handlował papierosami. Usłyszał już zarzuty (ZDJĘCIA)

08 kwiecień 2019
Autor: 
41-latek handlował papierosami. Usłyszał już zarzuty KPP Wschowa

Mieszkaniec gminy Sława handlujący papierosami bez akcyzy zatrzymany przez wschowskich policjantów. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na blisko 30 tysięcy złotych strat. Grozi mu wysoka grzywna i trzy lata więzienia.

Policjanci kryminalni ze Wschowy trafili ostatnio na trop 41-letniego mężczyzny, który postanowił wzbogacić się na sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wszystkie oferował on po dużo niższej cenie.

Akcja funkcjonariuszy została przeprowadzona w piątek, 5 kwietnia. - Pozwoliła ona na zabezpieczenie przygotowanych do sprzedaży prawie 20 tysięcy sztuk papierosów. Towaru było jednak znacznie więcej. W trakcie wykonywania czynności na sąsiedniej posesji, którą opiekował się 41-latek, policjanci zabezpieczyli worek z 6,5 kg pociętego tytoniu, który również miał trafić na nielegalny rynek - informuje podkom. Maja Piwowarska, rzecznik wschowskiej policji.

Zabezpieczony materiał dowodowy uszczuplił budżet Państwa o podatek akcyzowy i VAT na kwotę blisko 30 tysięcy złotych. Zatrzymany 41-latek usłyszał już zarzuty. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.