Policjanci zabezpieczali wizytę Prezydenta RP w Słubicach i Sulęcinie

09 kwiecień 2019
Policjanci zabezpieczali wizytę Prezydenta RP w Słubicach i Sulęcinie KWP Gorzów

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda odwiedził mieszkańców dwóch lubuskich powiatów. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach a kilka godzin później w Sulęcinie wsparci funkcjonariuszami innych formacji mundurowych, w tym Służby Ochrony Państwa dbali o bezpieczeństwo w trakcie spotkań Głowy Państwa z mieszkańcami.

Wizyta Prezydenta RP to spore wyzwanie i wielka odpowiedzialność dla policjantów i funkcjonariuszy innych formacji mundurowych. Dlatego dowodzenie takim zabezpieczeniem powierza się funkcjonariuszom z odpowiednim doświadczeniem. W poniedziałek, 8 kwietnia, pracą słubickich policjantów kierował Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Słubicach podkom. Mariusz Wojtuściszyn. Natomiast w Sulęcinie działaniami dowodził Komendant Powiatowy Policji w Sulęcinie mł.insp. Mirosław Kędziora. Przygotowanie i organizacja zabezpieczenia wizyty najważniejszej osoby w państwie to przede wszystkim współpraca z Kancelarią Prezydenta oraz Służbą Ochrony Państwa.

Przez cały dzień lubuscy policjanci dbali o bezpieczeństwo Prezydenta, zaproszonych gości i oczywiście wszystkich, którzy przyszli na spotkania. W działaniach wzięli udział policjanci z różnych komórek, od zabezpieczenia minersko-pirotechnicznego, poprzez przewodników psów tropiących po służby wywiadowcze i kryminalne, prewencji i ruchu drogowego. Każdy z policjantów miał swoją wyznaczoną rolę na odprawach służbowych. Przełożeni dowodzili każdym z etapów przygotowań do wizyty Prezydenta, poprzez sam jego pobyt w naszym województwie po bezpieczny powrót. Zarówno patrole umundurowane jak i operacyjne realizowały zadania w miejscach, w których pojawił się Prezydent. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na ład i porządek publiczny w okolicach tych miejsc.

Na kilka godzin przed przyjazdem Prezydenta policjanci specjalizujący się w postępowaniu z materiałami pirotechnicznymi dokładnie sprawdzili budynki oraz teren do nich przyległy, w których miał przebywać Prezydent pod kątem niebezpiecznych ładunków. Działania mundurowych opierały się również na wystawieniu posterunków regulacji ruchem na wcześniej wyznaczonych skrzyżowaniach, aby zapewnić w odpowiednim czasie zamknięcie ruchu kołowego i pieszych na trasie przejazdu kolumny prezydenckiej. Dzięki zaangażowaniu każdej ze służb nie odnotowaliśmy żadnych niepożądanych zdarzeń zarówno w miejscu spotkań jak i w jego okolicach.

Źródło: asp. Magdalena Jankowska, asp. sztab. Andrzej Barciński

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.