Na szybki sposób wzbogacenia się wpadła jedna z mieszkanek powiatu wschowskiego, która postanowiła na jednym z portali internetowych otworzyć „grupę”, w której oferowała odzież, buty oraz galanterię opatrzone znakami towarowymi znanych i popularnych marek. Zainteresowanie było duże z uwagi na zaniżone ceny przedmiotów, które u oryginalnego producenta byłyby stanowczo wyższe. Biznes internetowy rozpoczęła na początku tego roku, obejmując początkowo powiat wschowski, a później sąsiednie powiaty. Zamówienia były składane tylko i wyłącznie przez stworzony internetowy butik. Młoda mieszkanka powiatu wschowskiego miała dostawców z różnych części Polski. Po złożeniu przez nią zamówienia pod wskazany adres przychodziły kurierem paczki z zakupionymi nieoryginalnymi rzeczami. Jej algorytm działania był świetnie wypracowany. Klient po wpłaceniu pieniędzy na wskazany rachunek bankowy otrzymywał towar. Kiedy zainteresowanej osobie zależało na szybkim zakupie, mogła spotkać się ze sprzedającą bądź zaufaną osobą w umówionym miejscu.
Wschowscy policjanci Wydziału Kryminalnego specjalizują się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej w miejscu zamieszkania 31-latki zabezpieczyli produkty podrobione m.in. odzież, buty, zegarki, paski do spodni. Prowadzony przez nią biznes naraził na duże straty różnych producentów odzieży znanych i popularnych marek. Biegły sądowy z zakresu własności intelektualnej i przemysłowej nie miał wątpliwości co do braku autentyczności znaków towarowych.
Źródło: podkom. Maja Piwowarska Komenda Powiatowa Policji we Wschowie
https://newslubuski.pl/interwencje/6458-podrobki-zabezpieczone-przez-policjantow-nie-trafia-na-rynek.html#sigProId36d85bf62c