Poszukiwany, poszukiwana. Mężczyzna i kobieta zatrzymani przez policję

16 kwiecień 2019
Autor: 
Poszukiwany, poszukiwana. Mężczyzna i kobieta zatrzymani przez policję KPP Żary

Policjanci żarskiego ruchu drogowego zwrócili uwagę na kobietę, która przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Podczas legitymowania okazało się, że 39-latka jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności, której mogła uniknąć wpłacając wymaganą kwotę na konto sądowe. Z pomocą kobiecie przyszedł znajomy, który wpłacił pieniądze. Jak się okazało on także był poszukiwany.

W poniedziałek, 15 kwietnia, policjanci żarskiego ruchu drogowego uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, której celem jest ograniczenie wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. W tym dniu funkcjonariusze w szczególności zwracali uwagę na zachowanie tej grupy osób. W południe na ul. Przeładunkowej w Żarach zauważyli kobietę, która przechodziła na drugą stronę ulicy w miejscu niedozwolonym. Podczas rozmowy poinformowali mieszkankę Żar, że swoim zachowaniem nie tylko popełnia wykroczenie, ale również zagraża swemu bezpieczeństwu. Podczas legitymowania 39-latki okazało się, że jest ona osobą poszukiwaną nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, wydanym przez Sąd Rejonowy w Żarach za wcześniej popełnione przestępstwo przywłaszczenia i posłużenia się cudzą kartą bankomatową.

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i doprowadzili ją do żarskiej komendy. Aby nie trafić do zakładu karnego 39-latka musiała dokonać wpłaty wskazanej w nakazie kwoty na konto sądowe. Z pomocą przyszedł jej znajomy, który chwilę później sam potrzebował pomocy. Jak się okazało 20-latek był także osobą poszukiwaną za kradzież. Uwolnił się jednak od pobytu za kratami regulując zasądzoną grzywnę na konto sądowe.

Źródło: kom. Aneta Berestecka - Komenda Powiatowa Policji w Żarach

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u