Kontrole trzeźwości na lubuskim odcinku autostrady A2

29 kwiecień 2019
Kontrole trzeźwości na lubuskim odcinku autostrady A2 Lubuska Policja

W czwartkowe popołudnie, 25 kwietnia, na lubuskim odcinku autostrady A2 policjanci prowadzili intensywne kontrole trzeźwości. Na szczęście, na ponad 4,5 tysiąca skontrolowali nikt nie zdecydował na jazdę po alkoholu. Lubuskich policjantów w działaniach wspomagali funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej.

Autostrada A2 stanowi podstawowy szlak komunikacyjny na międzynarodowej trasie E30, łączącej zachód Europy ze wschodem i skupia w dużej mierze międzynarodowy ruch transgraniczny. Cykliczne działania pn. „Trzeżwość – A2” ukierunkowane są na kontrolę i sprawdzenie stanu psychofizycznego kierowców, szczególnie tych kierujących kilkunastonowymi ciężarówkami, których nie brakuje na drogach szybkiego ruchu i autostradach. Weryfikacja trzeźwości - zatrzymanie pojazdu i sprawdzenie stanu trzeźwości jego kierowcy na drogach szybkiego ruchu jest utrudnione. Dlatego policjanci korzystają z posterunków kontrolnych przy autostradowych bramkach, aby sprawdzić trzeźwość podróżujących. Ma to bezpośrednie przełożenie na ich jazdę i powoduje zagrożenie bezpieczeństwa na drodze wszystkich użytkowników ruchu.

W czwartek, 25 kwietnia, lubuscy policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców podążających autostradą A2. Policjantów w działaniach wspomagali funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą nawet dwa lata pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mundurowi nie będą pobłażliwi dla niebezpiecznych zachowań na drodze i lekceważącego stosunku do przepisów prawa. Poza stanem psychofizycznym sprawdzono stan techniczny pojazdów, uprawnienia do kierowania, czas pracy kierowców oraz potrzebne zezwolenia przewozowe. Te wszystkie czynniki, poddawane policyjnej kontroli maja niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo drogowe.

Na szczęście, wśród skontrolowanych 4,5 tysiąca kierujących, nikt nie zdecydował się wsiąść za kierownicę samochodu będąc po alkoholu. Policjanci ujawnili ponad 60 wykroczeń, za które nałożono mandaty karne oraz zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych.

Źródło: sierż. szt. Maciej Kimet - Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u