Kryminalni policjanci odzyskali dwa psy rasy Jack Russell Terrier oraz zatrzymali złodzieja

29 kwiecień 2019
Autor: 
Kryminalni policjanci odzyskali dwa psy rasy Jack Russell Terrier oraz zatrzymali złodzieja KWP Gorzów Wlkp./Lubuska Policja

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali 44-latka, który ukradł dwa psy rasy Jack Russell Terrier. Właścicielka zostawiła je na chwilę przed marketem, gdy robiła zakupy. Wystarczyło to złodziejowi, aby odwiązać smycz i zabrać czworonogi. Dzięki skutecznemu działaniu policjantów mężczyzna został zatrzymany, a psy warte 5 tys. złotych wróciły do właścicielki.

W niedzielę, 28 kwietnia, po południu jedna z mieszkanek Gorzowa Wielkopolskiego wyszła na spacer z dwoma psami rasy Jack Russell Terrier. Kiedy postanowiła zrobić zakupy w markecie przy ulicy Myśliborskiej, przywiązała czworonogi przed wejściem. Po kilku minutach wróciła lecz psów już nie było. Powiadomieni o tym zdarzeniu zostali kryminalni z Komisariatu I Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Policjanci szybko przystąpili do pracy i udali się do wskazanego marketu. Tam zebrali niezbędne informacje od zrozpaczonej właścicielki psów i przejrzeli monitoring zamieszczony przed sklepem. Na nagraniu zauważyli jak do czworonogów podszedł mężczyzna, odwiązał smycz i udał się z nimi w kierunku centrum miasta.

Kryminalni nie tracąc czas, szybko zaczęli sprawdzać pobliskie ulice. W pewnym momencie na przystanku przy ulicy Kosynierów Gdyńskich zauważyli mężczyznę z dwoma psami, których rysopis odpowiadał temu wskazanemu przez pokrzywdzoną. Policjanci podbiegli do niego i uniemożliwili mu wejście do autobusu. Okazało się, że był to 44-letni gorzowianin, który przyznał później, że zabrał psy spod marketu. Mężczyzna został zatrzymany, a rasowe czworonogi warte około 5 tys. złotych wróciły szczęśliwie do właścicielki. 44-latek trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi mu teraz do od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: st. sierż. Mateusz Sławek - Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u