Ukradł paliwo i uciekał przed policją. Był pod wpływem kokainy

07 maj 2019
Autor: 
Ukradł paliwo i uciekał przed policją. Był pod wpływem kokainy Redakcja/archiwum

Zwrócił na siebie uwagę policjantów, bo wyprzedzał na skrzyżowaniu. Potem, będąc pod wypływem kokainy, postanowił uciekać. 35-latek odpowie za wszystko przed sądem.

W czwartek, 2 maja, funkcjonariusze drogówki z Nowej Soli zauważyli w miejscowości Lubieszów, jak samochód marki Audi A4 wykonał manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu. - Policjanci natychmiast użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, aby zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Mężczyzna nie zatrzymał samochodu i kontynuował jazdę w kierunku Kożuchowa - relacjonuje sierż. szt. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Kierowca zatrzymał się dopiero, gdy jeden z patroli zajechał mu drogę. Jednak kiedy zobaczył, że mundurowi wysiedli z radiowozu, zaczął cofać i wjechał do lasu, aby kontynuować ucieczkę. Funkcjonariusze od razu wznowili pościg. Ich działania postanowił wesprzeć także policjant, który jechał rozpocząć służbę.

Niedługo potem uciekinier został zatrzymany. Wtedy mundurowi dowiedzieli się, że za kierownicą Audi siedział 35-latek, który nie potrafił się skoncentrować i dziwnie się zachowywał. - Policjanci poddali go badaniu na zawartość narkotyków. Test wskazał że kierujący jest pod wpływem kokainy - informuje sierż. szt. Dąbrowicz-Kozłowska.

Szybko okazało się, że to nie jedyne przewinienia 35-latka. Na jednej z pobliskiej stacji paliw ukradł on paliwo na ponad 300 złotych. Ponadto jego samochód nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, a tablice rejestracyjne, na których się poruszał należały do innego auta. W pojeździe znajdował się także drugi komplet tablic rejestracyjnych nienależących do tego samochodu.

Mężczyzna za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu po użyciu środków odurzających, liczne wykroczenia popełnione na drodze oraz kradzież paliwa odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Nowa Sól

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u