Nowa Sól: Drażniąca substancja w bloku. Dwójka małych dzieci trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)

06 maj 2019
Autor: 
Nowa Sól: Drażniąca substancja w bloku. Dwójka małych dzieci trafiła do szpitala Redakcja

W bloku na osiedlu Armii Krajowej w Nowej Soli pojawiła się nieznana substancja. Ewakuowano wszystkich mieszkańców. Do szpitala przetransportowano dwójkę małych dzieci.

Informacja o nieznanej substancji wpłynęła do dyżurnego nowosolskich strażaków w poniedziałek, 6 maja, około godziny 19:00. Mężczyzna, który jechał windą wraz z 2-tygodniowym dzieckiem, miał zauważyć w niej biały proszek. Kiedy opuścił klatkę sześciopiętrowego bloku, zaczął uskarżać się na drapanie w gardle.

Pod wskazany adres od razu wysłano zastęp miejscowych strażaków, zespół pogotowia i patrol policji. - Z budynku ewakuowaliśmy 25 osób. Do szpitala na obserwację przetransportowano dwójkę dzieci, jedno w wieku dwóch tygodni i kolejne mające cztery miesiące. Wraz z nimi udało się trzech opiekunów - relacjonował mł. asp. Marek Pitrowski, dowódca zastępu.

W międzyczasie poprzez Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa do Nowej Soli zadysponowana została strażacka grupa chemiczna z Zielonej Góry. Ratownicy wraz ze sprzętem pomiarowym w postaci spektometru udali się do windy, lecz nie było już w niej żadnego proszku. - Prawdopodobnie rozpylona została pochodna gazu pieprzowego. Mierniki wykazały, że substancja nie była ona zagrażająca dla ludzi - podkreśla mł. asp. Pitrowski.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u