Zakrwawiony mężczyzna bez funkcji życiowych leżał na ulicy. Pomogli świadkowie (ZDJĘCIA)

06 maj 2019
Autor: 
Zakrwawiony mężczyzna bez funkcji życiowych leżał na ulicy. Pomogli świadkowie OSP Nietków

Mężczyzna nagle upadł na drogę, był zakrwawiony. Na pomoc od razu ruszyli świadkowie. Wówczas okazało się, że doszło u niego do zatrzymania krążenia. Poszkodowany trafił do zielonogórskiego szpitala.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 6 maja, w miejscowości Laski (gmina Czerwieńsk). Po godzinie 16:20 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego trafiła informacja, że na jednej z ulic tuż przy lesie leży nieprzytomny mężczyzna. Szybko okazało się, że doszło u niego do nagłego zatrzymania krążenia, a świadkowie podjęli już akcję resuscytacyjną.

Na miejsce wysłano specjalistyczny zespół pogotowia z Zielonej Góry. Jako że czas dotarcia ambulansu do wsi był zbyt długi, podjęto decyzję o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, wojskowych strażaków z Czerwieńska oraz ochotników z Nietkowa. Wszystko po to, aby jak najszybciej dotrzeć do pacjenta.

Do miejscowości pierwsi przybyli strażacy, którzy przejęli resuscytację i dodatkowo podłączyli defibrylator AED. W międzyczasie przybył śmigłowiec oraz karetka pogotowia. Medycy wspólnie ze strażakami po kilkudziesięciu minutach reanimacji zdołali przywrócić krążenie. Załoga śmigłowca HEMS przetransportowała go do szpitala. Gdyby nie szybka reakcja świadków oraz użycie defibrylatora szanse mężczyzny mogłyby być zdecydowanie mniejsze.

- Przy mężczyźnie znaleziono rower. Funkcjonariusze ustalili jednak, że nie brał on udziału w żadnym zdarzeniu drogowym - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Fot. OSP Nietków

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u