Strzelał z broni pneumatycznej w okna. 34-latek był nietrzeźwy, miał też narkotyki

09 maj 2019
Autor: 
Strzelał z broni pneumatycznej w okna. 34-latek był nietrzeźwy, miał też narkotyki KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali 34-latka, który strzelał z broni półautomatycznej w elewację i okna jednego z budynków. Mężczyzna próbował uciekać przed mundurowymi, był nietrzeźwy i miał przy sobie narkotyki. Teraz stanie przed sądem.

W poniedziałek, 6 maja, około godziny 15:30 do dyżurnego zielonogórskiej policji wpłynęło zgłoszenie, że nieznany mężczyzna strzelając z pistoletu, uszkodził elewację i okna budynku przy ulicy Dąbrowskiego. Na miejsce skierowano patrol z oddziałów prewencji, który miał zatrzymać sprawcę.

- Kilka minut po zdarzeniu funkcjonariusze zauważyli na jednej z ulic mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez zgłaszających. Ten na widok policjantów próbował uciekać. Został jednak natychmiast zatrzymany i obezwładniony - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Szybko okazało się, że zatrzymany jest nietrzeźwy. 34-latek miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto mundurowi zabezpieczyli przy nim pistolet półautomatyczny na śrut, a także zwitki foliowe i woreczki strunowe z zawartością białego proszku. - Tester narkotykowy wykazał, że jest to amfetamina. W sumie po zważeniu było to ponad 25 gramów. Zatrzymany jest znany policji i był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe - dodaje podinsp. Stanisławska.

Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty uszkodzenia mienia, posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Za te przestępstwa grozi kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u