Małe kotki w worku foliowym wyrzucone do śmietnika. Przygarnął je policjant

10 maj 2019
Autor: 
Małe kotki w worku foliowym wyrzucone do śmietnika. Przygarnął je policjant KPP Wschowa/Lubuska Policja

Szybka interwencja policjanta z Komisariatu Policji w Sławie i postawa godna naśladowania dwóch mieszkanek uratowała życie pięciu małych kotków. Zostały one zawinięte w foliowy worek i wrzucone do miejskiego kosza na śmieci. Funkcjonariusz zaopiekował się małymi kotkami. Policjanci ustalają teraz, kto mógł porzucić bezbronne zwierzęta.

W środę wieczorem, 8 maja, patrol policji monitorujący stan bezpieczeństwa w Sławie otrzymał zgłoszenie o tym, że w rejonie skweru miejskiego dwie młode kobiety usłyszały dziwne odgłosy wydobywające się ze śmietnika. Postanowiły to sprawdzić i zauważyły w głębi kosza poruszający się worek foliowy.

Po chwili na miejscu pojawił się patrol policji. Sierż. szt. Jan Maławski wydobył z kosza zwiniętą torbę foliową w której znajdowało się pięć malutkich kotków. Kocięta natychmiast zostały wyciągnięte z torby. Policjant nie pozostał obojętny na ich los. W swoim domu sierż. szt. Jan Maławski ma kotkę, która okociła się kilka dni wcześniej. Postanowił, że pięć małych kociąt, które zostały porzucone, zabierze do domu i się nimi zaopiekuje.

Zgłoszenie, szybka reakcja, jak również opieka nad znalezionymi zwierzętami są godne naśladowania i zasługują na uznanie. Teraz policjanci pracują nad tym, by ustalić kto zwierzęta wrzucił w foliowym worku do śmietnika. Niezbędna może okazać się tu pomoc mieszkańców. Każdy może liczyć na anonimowość.

Źródło: podkom. Maja Piwowarska - Oficer Prasowy KPP Wschowa

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u