Żagań: Jeden dzień - dwóch nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad 3 promile

12 maj 2019
Autor: 
Żagań: Jeden dzień - dwóch nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad 3 promile KPP Żagań

Wystarczyła tylko jedna doba, aby policjanci z Żagania zatrzymali dwóch kierowców pod wpływem alkoholu i jednego z cofniętymi uprawnieniami. - Nie ma przyzwolenia na takie zachowania - podkreślają mundurowi.

Apele oraz kampanie informacyjne zachęcające do niewsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu nie zawsze przynoszą pożądany efekt. Żagańscy policjanci systematycznie zatrzymują kierujących, którzy najwyraźniej nie mają świadomości o konsekwencjach swoich nieodpowiedzialnych zachowań.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek, 9 maja, w godzinach porannych. Na ulicy Dworcowej patrol ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymał wówczas do kontroli drogowej 29-letniego kierowcę osobowej Mazdy. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 29-latek prowadził auto pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Pod wieczór na tej samej ulicy mundurowi zatrzymali pojazd marki Renault, którym kierował 41-latek. - Funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało, że mężczyzna ma w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Osobie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd, którym kierował, został odholowany i zabezpieczony na parkingu - informuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, rzecznik żagańskiej policji.

Kolejna sytuacja miała miejsce w nocy z czwartku na piątek, kiedy dyżurny KPP w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o kierującym pojazdem Opel, którego jazda wskazywała na stan nietrzeźwości. Policjanci udali się we wskazany rejon, gdzie na ul. Żarskiej podjęli kontrolę drogową wobec kierującego. Badanie trzeźwości nie wykazało jednak żadnych nieprawidłowości. 28-latek nie posiadał za to przy sobie prawa jazdy, za co został ukarany mandatem karnym.

Kiedy policjanci patrolówki dawali kierującemu sygnały do zatrzymania, równocześnie zatrzymała się kobieta jadąca za radiowozem. - Gdy 21-latka z Audi podeszła do policjantów, funkcjonariusze wyczuli od niej woń alkoholu. Okazało się, że ma ona prawie pół promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania - dodaje st. sierż. Jaszczuk.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u