Seria wezwań za nieprawidłowe parkowanie po koncercie w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

12 maj 2019
Autor: 
Około 50 wezwań za nieprawidłowe parkowanie po koncercie w Zielonej Górze Redakcja

Kiedy w zielonogórskim amfiteatrze odbywał się koncert, policjanci zdołali wystawić wiele wezwań za nieprawidłowe parkowanie. Kierowcy zostawiali swoje samochody na trawnikach, drogach leśnych oraz chodnikach.

Wystarczyło zaledwie kilkadziesiąt minut, aby funkcjonariusze wystawili 45 wezwań dla kierowców, którzy parkowali przed amfiteatrem w każdym możliwym miejscu. Pojazdy stawiano głównie na trawnikach, lecz niektóre z nich blokowały także leśne drogi. Mundurowi interweniowali, ponieważ otrzymali zgłoszenie.

Wezwania do stawienia się w zielonogórskiej komendzie dotyczyły w większości wykroczenia określonego w artykule 144 k.w., czyli niszczenia roślinności w miejscach publicznych. Zgodnie z prawem, policjanci mogą teraz pouczyć użytkowników pojazdów lub ukarać ich mandatem do 500 złotych. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu sprawa będzie kierowana do sądu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u