Paczka z napisem "bomba" w jednej z zielonogórskich szkół. Trwa ewakuacja!

13 maj 2019
Paczka z napisem "bomba" w jednej z zielonogórskich szkół. Trwa ewakuacja! Redakcja

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 13 maja, kilka minut po godzinie 10 na terenie Zespołu Szkół Plastycznych w Zielonej Górze. Na miejscu zdarzenia pracują służby ratownicze. Ewakuowano uczniów oraz pracowników placówki.

To informacja z ostatniej chwili, do Zespołu Szkół Plastycznych przy ulicy Batorego 70A w Zielonej Górze trafiła paczka z napisem "bomba". Podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji uczniów oraz pracowników placówki. Na miejscu zdarzenia pracują 3 zastępy straży pożarnej oraz patrole policji. Strażacy zabezpieczyli teren placówki, żadne osoby postronne nie są wpuszczane do środka.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż w szkole odbywały się egzaminy maturalne prawdopodobnie z języka polskiego z części ustnej. Na czas ewakuacji egzamin został przerwany.

Godzina 11:40 - Podjęto decyzję o odwołaniu zajęć lekcyjnych w placówce. 

Godzina 11:45 - Policjanci są na miejscu, policyjni pirotechnicy będą sprawdzać zawartość paczki. Dyrekcja zarządziła ewakuację. Najprawdopodobniej jest to fałszywy alarm. - podaje podinsp. Małgorzata Stanisławska - Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. 

Godzina 13:00 - Egzaminy ustne zostały przerwane, jednak uczniowie będą mogli przystąpić do nich jeszcze dziś w późniejszych godzinach bądź w ciągu kilku dni. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u