Wypadek na torach w Zielonej Górze. Pociąg potrącił mężczyznę (ZDJĘCIA)

16 maj 2019
Autor: 
Wypadek na torach w Zielonej Górze. Pociąg potrącił mężczyznę Redakcja

W rejonie stacji PKP Zielona Góra - Przylep doszło do groźnego wypadku. Pociąg Intercity w środku lasu potrącił mężczyznę. Ranny trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek, 16 maja, po godzinie 21:00. Około kilometr od przejazdu kolejowego w Przylepie, zielonogórskiej dzielnicy Nowe Miasto, międzynarodowy pociąg Intercity relacji Frankfurt - Wiedeń potrącił mężczyznę. Podróżowało nim około 200 osób.

Na miejsce wysłano służby ratownicze. Ich dojazd był bardzo utrudniony, ponieważ do zdarzenia doszło w środku lasu. Funkcjonariusze część trasy musieli pokonać pieszo. Jako pierwszy dotarł zespół pogotowia, który zajął się poszkodowanym. Ranny mężczyzna został przetransportowany karetką do szpitala w Zielonej Górze. Obecnie nie wiadomo jednak w jakim jest stanie i dlaczego znalazł się na torowisku.

W wyniku zdarzenia ruch kolejowy prowadzony jest tylko po jednym torze, a pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami. - Mogą wystąpić opóźnienia do 10 minut - czytamy w komunikacie PKP. Na miejscu cały czas pracują strażacy, policjanci i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Godzina 23:10 - Wszystkie czynności zostały już zakończone. Maszynista był trzeźwy, wraz z innym pracownikiem PKP odjechał w dalszy kurs.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.