9-letnia dziewczynka skrępowana i zakneblowana w wersalce. Mogła zostać zgwałcona

20 maj 2019
Autor: 
9-letnia dziewczynka skrępowana i zakneblowana w wersalce Fot. gorzowianin.com

Nocą w jednym z mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim policjanci odnaleźli 9-letnią dziewczynkę, która była skrępowana i zakneblowana w wersalce. Śledczy nie wykluczają, że dziecko mogło zostać zgwałcone. Do sprawy zatrzymano już 24-letniego mężczyznę.

Jak ustalił portal gorzowianin.com, dziecko przebywało w mieszkaniu znajomego matki. W niedzielę 24-latek zadzwonił do matki dziewczynki i poinformował, że 9-latka gdzieś uciekła. Nie uwierzył w to jednak 14-letni brat dziewczynki, który wspólnie z kolegą pojechał do mieszkania mężczyzny przy ul. Małopolskiej na gorzowskim Zwarciu. Chłopcy pukali do drzwi, lecz nikt ich nie otwierał. Kiedy usłyszeli niepokojące odgłosy z lokalu, natychmiast wezwali policję.

Na miejsce przybyło kilka patroli policji. Pojawił się także zastęp strażaków, który umożliwił funkcjonariuszom siłowe wejście do mieszkania. W środku służby dokonały makabrycznego odkrycia. 9-latka została znaleziona w wersalce, była związana i zakneblowana. Dziewczynka ledwo oddychała, na pewno nie przeżyłaby nocy. Przez specjalistyczny zespół pogotowia została zabrana do szpitala.

Tuż po zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania 24-latka. Około godziny 1:00 został on znaleziony przez patrol mundurowych przy ul. Śląskiej. Mężczyzna próbował uciekać przed funkcjonariuszami, lecz szybko został zatrzymany. Wkrótce zostanie przesłuchany w gorzowskiej prokuraturze.

Policja podejrzewa, że dziecko mogło zostać zgwałcone, lecz wszystko potwierdzi dopiero informacja ze szpitala. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora sprawdzają inne okoliczności zdarzenia. - Ustalamy jakie były relacje pomiędzy 24-latkiem, a matką dziewczynki. Tutaj bardzo ważną rolę odegra operacyjna praca policjantów - mówił dla gorzowianin.com nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

 • Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Julia Błasik jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Dziewczynka ma jednostronną wadę słuchu w stopniu umiarkowanym, co utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.

 • Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  We wtorek, 12 kwietnia, w Polsacie finałowy odcinek V edycji „Ninja Warrior Polska”. W grze dwóch lubuskich zawodników. To Krzysztof Spławski z Zielonej Góry i Paweł Murawski z Żagania. Czy wśród nich znajdzie się ten, który po raz pierwszy w Polsce zostanie wojownikiem Ninja?

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  Robert Motyka i Marek Starybrat dołączyli do grona prezenterów Radia ZET. Od 4 kwietnia budzą słuchaczy w „Dzień dobry bardzo”.

 • ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  Od 1 kwietnia ZUS przyjmuje elektroniczne wnioski o dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Empatia lub bankowość elektroniczną.

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u