Był kompletnie pijany i zasypiał za kierownicą. Jechał zygzakiem po autostradzie

20 maj 2019
Autor: 
Był kompletnie pijany i zasypiał za kierownicą. Jechał zygzakiem po autostradzie WITD Gorzów Wlkp.

Kierowcy poruszający się autostradą A2 poinformowali funkcjonariuszy ITD o ciężarówce jadącej zygzakiem. Kiedy inspektorzy zatrzymali podejrzany pojazd, kierowca nie chciał otworzyć im drzwi do pojazdu. Mężczyzna był kompletnie pijany, przysypiał za kierownicą. Ponadto najprawdopodobniej pił alkohol w czasie jazdy.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 20 maja. Nad ranem do inspektorów wykonujących czynności kontrolne na autostradzie A2 zgłaszali się kierowcy, którzy informowali o jadącej zygzakiem ciężarówce. Pojazd na holenderskich numerach rejestracyjnych poruszał się w kierunku granicy.

Funkcjonariusze chcieli zestaw ciężarowy na pobliskim parkingu. Kierowca zaparkował jednak na wjeździe na stację paliw utrudniając ruch innym pojazdom. Przez pewien czas nie chciał nawet otwierać drzwi do ciężarówki. Jednak kiedy inspektor zdołał wejść do kabiny od razu wyczuł woń alkoholu i wyjął kluczyk ze stacyjki. Ponadto przy siedzeniu kierowcy znajdowała się nitrowa butelka wódki.

Już w kabinie inspektor próbował skontrolować stan trzeźwości kierowcy, lecz mężczyzna nieustannie przysypiał. Dopiero po trzech próbach przeprowadzonych w radiowozie udało się uzyskać wynik. Pierwsze badanie wykazało nieznacznie ponad 2 promile alkoholu, natomiast drugie blisko 2,2 promila.

Na miejsce kontroli wezwano patrol policji, który zajął się skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą. Z kolei zestaw ciężarowy został usunięty z drogi i przetransportowany na parking strzeżony.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u