Wykorzystał 9-latkę i uwięził ją w wersalce. Prokuratura wnioskuje o areszt (FILM, ZDJĘCIA)

21 maj 2019
Autor: 
Wykorzystał 9-latkę i uwięził ją w wersalce. Prokuratura wnioskuje o areszt KWP Gorzów Wlkp.

Mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, który pozbawił wolności i wykorzystał seksualnie 9-letnią dziewczynkę usłyszał już zarzuty. 24-letniemu Mateuszowi K. grozi kara do 15 lat więzienia. Prokuratura zawnioskowała już o jego tymczasowe aresztowanie.

Dziewczynka znajdowała się pod opieką 24-latka za zgodą i wiedzą jej matki. Mężczyzna kontaktował się w niedzielne południe z 34-letnią kobietą tłumacząc, że 9-latka oddaliła się od niego podczas wspólnego spaceru. W tą historię nie uwierzył jednak brat dziewczynki, który wspólnie z kolegą postanowił poszukać siostry w mieszkaniu Mateusza K. przy ul. Małopolskiej.

Kiedy chłopcy usłyszeli z lokalu stłumiony głos postanowili wezwać służby. Gdyby nie ich reakcja, 9-latka mogłaby nie przeżyć najbliższej nocy. Miała skrępowane ręce, zakneblowane usta i została uwięziona w wersalce. Ponadto wcześniej została wykorzystana seksualnie przez 24-latka. Dziewczynka została przetransportowana do szpitala, gdzie od razu trafiła na stół operacyjny.

- Całą noc trwały oględziny miejsca zdarzenia. Zadbano o to, aby zabezpieczyć najmniejszy ślad, który pozwoli śledczym na konkretne wnioski i precyzyjne odtworzenie przebiegu zdarzenia. Równolegle trwały czynności operacyjne ukierunkowane na zatrzymanie 24-latka - informuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji. Mężczyzna został zatrzymany tuż po godzinie pierwszej w nocy na gorzowskim Zawarciu. Próbował jeszcze uciekać, ale wobec reakcji policjantów był bezradny.

W poniedziałek, 20 maja, w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzono czynności z udziałem Mateusza K. - Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z doprowadzeniem do obcowania płciowego z osobą małoletnią poniżej 15 roku życia, naruszeniem czynności narządu ciała oraz pozbawieniem wolności ze szczególnym udręczeniem - dodaje nadkom. Maludy. Prokuratura zawnioskowała już o jego tymczasowe aresztowanie.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Już niedługo odbędzie się Lubuski Festiwal Whisky i Alkoholi Mocnych!

  Już niedługo odbędzie się Lubuski Festiwal Whisky i Alkoholi Mocnych!

  W Zielonej Górze już od lat obchodzone jest popularne Winobranie, czyli wielka impreza o międzynarodowym zasięgu. Co jasne, przypada ona na pierwszą połowę września. Jest to zupełnie wyjątkowy czas, kiedy kończą się wszelkie prace wykonywane w okresie zbiorów winorośli. W województwie lubuskim jest to szczególnie ważny czas, gdyż region ten słynie z największej liczby winiarzy!

 • Most w Milsku przeszedł próby obciążeniowe. Inwestycja ma być gotowa jesienią

  Most w Milsku przeszedł próby obciążeniowe. Inwestycja ma być gotowa jesienią

  Dziś odbyło się próbne obciążenie mostu w Milsku. To jedna z ważniejszych prób eksploatacyjnych, która polega na zbadaniu, jak zachowuje się konstrukcja poddana obciążeniom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u