Próba oszustwa "na wnuczkę". 91-letnia mieszkanka Sławy nie dała się okraść

24 maj 2019
Autor: 
Próba oszustwa "na wnuczkę". 91-letnia Sławianka nie dała się okraść KPP Wschowa

Mimo wielokrotnych ostrzeżeń nadal działają oszuści, wyłudzający pieniądze metodami "na wnuczka", "na policjanta" itp., ich pomysłowość nie zna granic. Dowodzi temu wczorajsza sytuacja w Sławie, gdzie kobieta podczas rozmowy telefonicznej udając „wnuczkę” chciała wyłudzić 50 tys. zł od 91 - letniej mieszkanki Sławy. Policja apeluje o maksymalną ostrożność, przestrzega przed tego typu zagrożeniami.

Przestępczość metodami „na wnuczka”, „policjanta” itp., nie należą do innowacyjnych metod przestępczych, jednakże kreatywność i błyskotliwość oszustów nie zna granic. Stosowane przez złodziei metody wzbogacenia się cudzym kosztem stanowią już szeroki wachlarz. Przykładów jest mnóstwo, dlatego też zanim podejmiemy decyzję mającą związek z naszymi finansami, które niekiedy stanowią oszczędności naszego życia sprawdźmy informacje, które przekazała nam osoba kontaktująca się z nami. Nie podejmujmy szybkich i pochopnych decyzji.

Do takiego „modelowego przykładu” doszło wczoraj, 23 maja, w Sławie. Do 91- letniej mieszkanki Sławy zadzwoniła kobieta podając się za jej wnuczkę. Kobieta tłumaczyła, że zdarzył się wypadek i potrzebuje pilnie 50 tys. zł. Czujność i wnikliwość 91- letniej Sławianki nie dały za wygraną i podczas dalszej części rozmowy nie doszło do decyzji o wypłacie i przekazaniu pieniędzy. 91- latka poinformowała o rozmowie swojego zięcia, który nie potwierdził, aby jego córka uległa wypadkowi i potrzebowała pieniądze.

W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

Nie zapominajmy również o rozmowach telefonicznych mających związek ze zmianą operatora, dostawcy prądu, gazu, bądź też wygranego odkurzacza. W trakcie rozmów zachowujmy trzeźwość umysłu i nie podejmujmy pochopnych decyzji, które jak się później może okazać wcale nie będą dla nas korzystne.

Źródło: podkom. Maja Piwowarska - Oficer Prasowy KPP Wschowa

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u