Dwa groźne pożary niemalże w tym samym czasie. W akcji łącznie 16 zastępów straży pożarnej

24 maj 2019
Autor: 
Dwa groźne pożary niemalże w tym samym czasie. W akcji łącznie 16 zastępów straży pożarnej Gorzowianin.com

Niemal w tym samym czasie w nocy z czwartku na piątek doszło do dwóch pożarów budynków gospodarczych w Wojcieszycach i Kłodawie. W działaniach gaśniczych brało udział łącznie 16 zastępów straży pożarnej.

W nocy z czwartku 23 maja na piątek 24 maja doszło do dwóch poważnych pożarów koło Gorzowa – w Wojcieszycach i Kłodawie. Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej zgłoszenie o pierwszym pożarze otrzymał o godzinie 0:16, paliły się budynki gospodarcze na terenie dawnego PGRu w Wojcieszycach. Ogień objął cały dach budynków gospodarczych. Na miejsce zostało wysłanych 11 zastępów straży pożarnej, w tym cysterna. 

Do drugiego pożaru doszło kilka minut później. Około godziny 0:29 dyżurny gorzowskiej straży otrzymał informację o pożarze w Kłodawie. Tam również palił się budynek gospodarczy. Do walki z ogniem w Kłodawie wysłano 5 zastępów straży pożarnej.

- W obu przypadkach doszło do pożaru budynków gospodarczych, które były puste i nie były użytkowane. W Wojcieszycach cały czas trwa akcja gaśnicza, natomiast w Kłodawie trwa już dogaszanie – mówi dla gorzowianin.com - dyżurny wojewódzkiego stanowiska koordynacji ratownictwa Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Póki co nie wiadomo jaka była przyczyna pożaru w Wojcieszycach i Kłodawie.

Źródło: Gorzowianin.com

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u