Dworcowa oraz Aglomeracyjna prawie gotowe! (FILM Z DRONA)

24 maj 2019
Autor: 

Przebudowa ulicy Dworcowej trwa już ponad rok, ponieważ podczas remontu napotkano na szereg komplikacji. Budowlańcy zmuszeni byli do wykonania szeregu dodatkowych prac - co znacząco wydłużyło czas oddania drogi do użytku. Jak teraz wygląda postęp prac? Kiedy możemy spodziewać się zakończenia budowy oraz otwarcia drogi dla kierowców?

Przetarg pt. "Budowa ul. Aglomeracyjnej wraz ze ścieżkami rowerowymi oraz wykonanie sieci wodociągowej w ul. Aglomeracyjnej i ul. Stefana Batorego w Zielonej Górze" - wygrało polskie przedsiębiorstwo budowlane Budimex SA, koszt budowy wyniósł ponad 22,5 mln złotych. 

Jak wygląda postęp prac oraz kiedy możemy spodziewacć się otwarcia drogi dla kierowców? - Wykonawca zakończył roboty nawierzchniowe na ul. Aglomeracyjnej (odcinek od ul. Zjednoczenia do ul. Ułańskiej). Obecnie trwają roboty porządkowe i wykończeniowe. Planowany termin zakończenia robót - 31 maja 2019 r. Po tym terminie Wykonawca odda do użytkowania wybudowany obiekt budowlany. - podaje Monika Zapotoczna z Departamentu Prezydenta Miasta.

Zgodnie ze wstępnymi założeniami zakończenie robót nawierzchniowych na odcinku ulicy Dworcowej realizowanym wraz z budową Centrum Przesiadkowego nastąpić miało do 10 maja. Jednakże w zeszłym tygodniu ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne wstrzymano układanie warstwy ścieralnej nawierzchni. Roboty te kontynuowane są w tym tygodniu i jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie zostaną zakończone około 15 maja.

Po zakończeniu prac bitumicznych wykonane zostanie oznakowanie pionowe, a także oznakowanie poziome, którego realizacja również jest ściśle uzależniona od warunków atmosferycznych. - Wykonawca dokłada wszelkich starań, żeby na przełomie maja i czerwca technicznie możliwy był przejazd odcinkiem ul. Dworcowej od skrzyżowania z ul. Ułańską do wiaduktu w ciągu ul. Sulechowskiej, jednakże w dużym stopniu postęp prac zależy od warunków pogodowych. - dodaje Monika Zapotoczna.

Zakończenie robót budowlanych związanych z realizacją nowych budynków Centrum Przesiadkowego również przewidywane jest na koniec maja br., natomiast prace w zakresie placu przesiadkowego z uwagi na problemy powstałe na styku z inwestycją realizowaną przez PKP mogą ulec wydłużeniu.

Jak obecnie wygląda postęp prac? Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz galerii ze zdjęciami! 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u