Zabił psa metalową rurką, bo "chciał mu ulżyć w cierpieniach"

27 maj 2019
Autor: 
Zabił psa metalową rurką, bo "chciał mu ulżyć w cierpieniach" KWP Gorzów Wlkp./Lubuska Policja

Policjanci zatrzymali 63-latka, który zabił swojego psa metalową rurką. Mężczyzna tłumaczył, że pies był stary i schorowany. Chciał mu ulżyć w cierpieniach. Za tego typu przestępstwo mieszkańcowi gminy Przytoczna grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 maja, wieczorem na terenie gminy Przytoczna. Dyżurny międzyrzeckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że jeden z mieszkańców niewielkiej wsi, najprawdopodobniej zabił swojego psa i zakopał go na swojej posesji. Policjanci skierowani na miejsce potwierdzili tę informację. Gospodarz wskazał miejsce, w którym zakopał czworonoga. Mężczyzna tłumaczył, że pies był stary i schorowany. Chciał ulżyć jego cierpieniom, dlatego zabił go za pomocą metalowej rurki, a później zakopał na terenie posesji.

O sprawie powiadomiony został Powiatowy Inspektor Weterynarii w Międzyrzeczu, który zabezpieczył zwłoki psa do sekcji. 

63-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzut zabicia psa, za co zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. Justyna Łętowska - Rzecznik KPP w Międzyrzeczu. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u