Autokar przewożący dzieci zjechał z drogi na S3. W akcji śmigłowiec LPR

30 maj 2019
Autokar przewożący dzieci zjechał z drogi na S3. W akcji śmigłowiec LPR Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Autokar przewożący 37 pasażerów zjechał z trasy S3 na pobocze. Na miejscu niemalże natychmiast pojawiły się służby ratownicze w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca autobusu do ostatnich sekund walczył, aby pojazd nie przewrócił się na bok - udało się.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 30 maja, około godziny 8:28 na trasie S3, na wysokości Miejsca Obsługi Podróżnych Kępsko Wschód. Autokar przewożący 37 pasażerów w tym 29 dzieci, na wycieczkę ze Szczecina do Krakowa, niespodziewanie zjechał z trasy i wjechał na pobocze. Pojazd zatrzymał się ok. 15 metrów od drogi. Za autokarem jechali policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego na turniej koszykówki do Zielonej Góry. Funkcjonariusze jako pierwsi zaczęli ewakuować oraz udzielać pomocy poszkodowanym, wezwali również służby ratownicze.

- Autobusem podróżowało 29 dzieci z województwa zachodniopomorskiego na wycieczkę. Do szpitali na badania zostało zabranych troje dzieci i jedna osoba dorosła. - podaje podinsp. Małgorzata Stanisławska - Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Dwoje dzieci zostało przetransportowanych karetkami pogotowia do szpitala w Świebodzinie, jedno trafiło do Zielonej Góry. Osoba dorosła została przetransportowana Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Zielonej Górze. - Jedno dziecko ma skręcony staw skokowy, nie zostało zabrane przez pogotowie, nie było takiej potrzeby. - podaje bryg. Ryszard Gura - Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

 - Dzieci są pod opieką strażaków i policjantów, zostaną przetransportowane do Sulechowa do Szkoły Podstawowej numer 2. - dodaje Stanisławska.

Kierowca pojazdu do ostatnich sekund walczył, aby autokar nie przewrócił się na bok - na szczęście udało się. Nie wiadomo jeszcze czemu pojazd zjechał z drogi, to ustali policyjne dochodzenie. Droga w miejscu zdarzenia jest przejezdna. Najprawdopodobniej zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja drogowa. 

Prawdopodobnie wycieczka zostanie odwołana a podróżni wrócą do domu.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.