10-miesięczne dziecko zatrzaśnięte w aucie. Policjanci wybili szybę

30 maj 2019
Autor: 
10-miesięczne dziecko zatrzaśnięte w aucie. Policjanci wybili szybę KWP Gorzów Wlkp./Lubuska Policja

Dziesięciomiesięczne dziecko wraz z kluczykami od pojazdu zostało zatrzaśnięte w aucie. Na pomoc wezwano policje. Patrol na prośbę matki wybił szybę w pojeździe i uwolnił maluszka. Dziecku nic się nie stało.

Policjanci w codziennej pracy spotykają się z różnymi sytuacjami. W zdecydowanej większości interwencje dotyczą czynów zabronionych czyli reagowania na zaistniałe wykroczenia lub przestępstwa. Jednakże scenariusze do interwencji na które jadą pisze życie a ono nie zna żadnych ograniczeń co do tego co może się wydarzyć.

W poniedziałek, 27 maja, policjanci zostali wezwani pod jedno z przedszkoli na terenie Świebodzina. Przy pojeździe oczekiwała zdenerwowana kobieta, która oświadczyła, iż w jej pojeździe zatrzaśnięte jest jej 10- miesięczne dziecko a kluczyki zostały wewnątrz auta. W przypadku tak małego dziecka o nieszczęśliwy wypadek jak chociażby zakrztuszenie nie jest trudno więc należało pilnie działać.

Na prośbę matki funkcjonariusze wybili jedną z bocznych szyb w pojeździe i otworzyli pojazd. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mundurowych dziecku nic się nie stało.

Zbliża się sezon letni a wraz z nim wysokie temperatury. Pamiętajmy aby uważać na takie sytuacje ponieważ wewnątrz pojazdu temperatura szybko rośnie i może to być w szczególności dla małych dzieci bardzo niebezpieczne. W takich sytuacjach można wezwać pomoc lub samemu wybić szybę aby ratować życie.

Źródło: sierż. sztab. Marcin Ruciński - KPP w Świebodzinie

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Lubuscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy elektryczne. Pojazdy trafią do komend w Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowie.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u