Ukradł terenowego Land Rovera i motocykl. W domu miał również narkotyki (ZDJĘCIA)

31 maj 2019
Autor: 
Ukradł terenowego Land Rovera i motocykl. W domu miał również narkotyki KPP Strzelce Krajeńskie

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali 34-latka, który od początku roku dokonał kilku kradzieży na terenie Polski i Niemiec. Mężczyzna odpowie także za kradzież z włamaniem i posiadanie narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się jeszcze w lutym, kiedy na terenie gminy Dobiegniew nieznany sprawca włamał się do domu i pomieszczeń gospodarczych na jednej z posesji. Złodziej ukradł wówczas między innymi sprzęt wędkarski, pilarkę spalinową, ale również zaparkowany przed domem samochód terenowy marki Land Rover Defender. O zdarzeniu od razu poinformowano policję.

- Przed kryminalnymi stało trudne zadanie, ponieważ sprawca nie pozostawił wielu dowodów, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu sprawy. Na miejscu zdarzenia wykonano wiele czynności procesowych, przesłuchani zostali także świadkowie - informuje mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Przełom w sprawie nadszedł zaledwie kilka dni temu. W lesie niedaleko Drezdenka funkcjonariusze odnaleźli skradzionego Land Rovera. Pojazd został zabezpieczony, a po wykonaniu wszelkich sprawdzeń, przekazany właścicielowi.

W międzyczasie policjantom ze Strzelec Krajeńskich udało się wytypować prawdopodobnego sprawcę. Kiedy funkcjonariusze przeszukiwali posesję 34-latka zabezpieczyli motocykl skradziony na terenie Niemiec oraz przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem, do którego doszło pod Dobiegniewem. Kryminalni zabezpieczyli także krzewy konopi indyjskich oraz sprzęt wykorzystywany do porcjowania narkotyków.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. - Usłyszał zarzuty związane z kradzieżą pojazdów, włamaniem i posiadaniem narkotyków. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje mł. asp. Bartos.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u