Twoje dziecko jedzie na wycieczkę? Zgłoś kontrolę autokaru

04 czerwiec 2019
Autor: 
Twoje dziecko jedzie na wycieczkę? Zgłoś kontrolę autokaru Lubuska Policja/KWP Gorzów Wlkp.

Zbliża się koniec roku szkolnego, młodzież rusza na wymarzone wycieczki szkolne, zasłużony odpoczynek połączony z nauką historii i zwiedzaniem ciekawych miejsc. Żeby naszym dzieciom podróż przebiegła bezpiecznie, możemy sprawdzić stan techniczny autobusu i stan trzeźwość kierowcy. Na terenie województwa lubuskiego Policja wyznaczyła miejsca kontroli autobusów. Kontrole policjanci ruchu drogowego przeprowadzają bezpłatnie.

Zasady zgłoszenia kontroli autobusu:

  1.  Zgłoszenie powinno nastąpić co najmniej z 7 dniowym wyprzedzeniem,
  2.  Zgłoszenie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej, numer telefonu, datę i godzinę wyjazdu oraz miejsce z jakiego ma on nastąpić.

Zgłoszenia można dokonać w każdej Komendzie Miejskiej i Powiatowej Policji na terenie województwa lubuskiego. Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło serwis, w którym każdy z nas może sprawdzić autobus jakim będzie jechał na wycieczkę szkolną trzeba tylko posiadać jego numer rejestracyjny. Na stronie internetowej serwisu bezpiecznyautobus.gov.pl organizator wycieczki może uzyskać dane takie jak

  1. Ważność ubezpieczenie OC,
  2. Termin ważności badań technicznych,
  3. Dane techniczne, takie jak dopuszczalna liczba miejsc, czy masa pojazdu,
  4. Stan licznika,
  5. Status rejestracji pojazdu.

W każdym przypadku po przeprowadzonej kontroli autobusu kierowca otrzyma od kontrolujących go funkcjonariuszy protokół z przeprowadzonej kontroli. Miejsca kontroli autokarów: LINK

Źródło: mł. asp. Małgorzata Kwiatkowska - Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u