Pożar rozdzielni elektrycznej w Zielonej Górze. Część miasta odcięta od prądu (ZDJĘCIA)

04 czerwiec 2019
Autor: 
Pożar rozdzielni elektrycznej w Zielonej Górze. Część miasta odcięta od prądu Redakcja

W rozdzielni prądu w Zielonej Górze doszło do pożaru. Z powodu awarii nastąpiła także przerwa w dostawie energii. Bez prądu została zachodnia część miasta.

Strażacy otrzymali informacje o pożarze w rozdzielni elektrycznej przy ulicy Wyszyńskiego po godzinie 18:15. Na miejsce wysłano jeden zastęp gaśniczy. Przybyli również pracownicy pogotowia energetycznego.

Z obiektu wydobywał się lekki dym. Kiedy elektrycy odłączyli dopływ energii elektrycznej do rozdzielni, strażacy przystąpili do gaszenia ognia. Sytuacja została bardzo szybko opanowana. Przyczyna wybuchu pożaru nie jest jednak obecnie znana.

W wyniku zdarzenia po zachodniej stronie miasta nastąpiła przerwa w dostawie prądu. Energii nie ma między innymi w niektórych budynkach przy ulicy Wyszyńskiego, Węgierskiej, Słowackiej, Francuskiej oraz alei Wojska Polskiego. Jak informuje Enea, usunięcie awarii może potrwać nawet do godziny 22:00.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u