Zielona Góra: Trzech 15-latków trafiło na SOR po dopalaczach. Jeden zaatakował ratowników

05 czerwiec 2019
Autor: 
Zielona Góra: Trzech 15-latków trafiło na SOR po dopalaczach. Jeden zaatakował ratowników Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Wczoraj, około godziny 20:30 zielonogórscy ratownicy zostali zadysponowani do jednego z bloków przy Węgierskiej w Zielonej Górze. W budynku zastali trzech 15-latków, którzy byli po zażyciu dopalaczy. Chłopcy trafili do szpitala.

We wtorek, 4 czerwca, około 20:30 ratownicy medyczni wspólnie z lekarzem zostali wezwani do młodzieży, która miała zachowywać się jak by była po dopalaczach. Na miejscu okazało się, że trzech 15-latków paliło susz nasączony nieznanym dopalaczem, chłopcy byli w różnym stopniu odurzenia. Jeden z nastolatków zaatakował ratowników. Podjęto decyzję o wezwaniu drugiej załogi pogotowia. Po opanowaniu sytuacji, trzej młodzi mężczyźni trafili na Specjalistyczny Oddział Ratunkowy, dwóch z nich wciąż przebywa w zielonogórskim szpitalu na oddziale pediatrycznym. 

Chłopcy tłumaczyli się, że znaleźli tę substancję i ją spróbowali. Na miejscu była również policja. Funkcjonariusze badają skąd młodzież miała dopalacze. Używanie tych produktów może doprowadzić do utraty przytomności, trwałego uszkodzenia mózgu i narządów wewnętrznych organizmu (serca, nerek), a nawet zgonu.

Dopalacze są niezwykle groźne dla zdrowia i życia człowieka, gdyż ich skład nie jest znany użytkownikowi. Znajdują się w nich nowo wytwarzane substancje toksyczne, o niezbadanym ryzyku zdrowotnym. Ponadto nigdy nie wiadomo, co tak naprawdę się w nich znajduje. Produkty o takiej samej nazwie mogą bowiem różnić się rodzajem i stężeniem zawartych substancji psychoaktywnych. W przypadku zatrucia dopalaczami lekarze nie wiedząc, z jakimi związkami mają do czynienia, mogą okazać się bezsilni lub nie zdążyć z pomocą. Więcej informacji o dopalaczach.

W okresie przedwakacyjnym i wakacyjnym pojawia się coraz to więcej nowych, niebezpiecznych dla zdrowia i życia substancji zwanych dopalaczami. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze jest na to przygotowana. W związku ze wczorajszą sytuacją zwołano specjalną konferencję prasową w której uczestniczyli ratownicy medyczni oraz lekarz.

Godzina 10:30 - Chłopcy są w wieku: 14, 15 i 17 lat.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u