Pijana matka wiozła małe dziecko. Pędziła 110 km/h w terenie zabudowanym

05 czerwiec 2019
Autor: 
Pijana matka wiozła małe dziecko. Pędziła 110 km/h w terenie zabudowanym KPP w Strzelcach Kraj./Lubuska Policja

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazała się młoda kobieta, która mając w organizmie 1,5 promila alkoholu, wiozła małe dziecko. Kobieta jechała w obszarze zabudowanym 110 km/h. Nieodpowiedzialna matka straciła prawo jazdy, teraz będzie odpowiadać przed sądem.

Każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia. Wiedzą o tym doskonale strzeleccy policjanci, którzy codziennie prowadzą liczne kontrole trzeźwości kierowców. Pomimo apeli, działań profilaktycznych Policji, a także informacji w mediach o wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców, nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicą po alkoholu. Dlatego też policjanci cały czas sprawdzają trzeźwość kierowców.

Słuszność przeprowadzania kontroli potwierdzają sytuacje, które miały miejsce na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Na ulicy Sportowej w Strzelcach Krajeńskich policjanci z drogówki zatrzymali osobową skodę, za kierownicą której siedziała młoda kobieta. Policyjne urządzenie do pomiaru prędkości wskazało, że auto pędziło z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym. W samochodzie podróżował 3-letni chłopczyk, który nie był przewożony w foteliku. To jednak nie koniec nieodpowiedzialnych zachowań ze strony kobiety. Badanie alkomatem wykazało, że 24-latka ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a dziecko przekazali rodzinie. Nieodpowiedzialna matka za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Źródło: mł. asp. Tomasz Bartos - KPP w Strzelcach Kraj.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u