Pożar budynku pod Krosnem Odrzańskim. Z ogniem walczy 16 zastępów straży pożarnej

05 czerwiec 2019
Autor: 
Pożar budynku pod Krosnem Odrzańskim. Z ogniem walczy 16 zastępów straży pożarnej

Pożar wybuchł w środę, około godziny 11 w miejscowości Grabin k. Krosna Odrzańskiego, z ogniem walczy 16 zastępów straży pożarnej. Płonie poddasze budynku gospodarczego, który połączony jest z częścią mieszkalną. 

W środę, 5 czerwca, około godziny 11 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza budynku w miejscowości Grabin w gminie Bytnica. Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały pobliskie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowa Straż Pożarna z Krosna Odrzańskiego. Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce zdarzenia pożar był już mocno rozwinięty. Dowódca akcji poprosił o dodatkowe siły i środki. 

- Pożar części budynku dwukondygnacyjnego, gospodarczego z częścią mieszkalną. W tym momencie poddasze jest objęte pożarem. Na miejscu pracuje 16 zastępów, 44 strażaków. - podaje st. asp. Piotr Gabrowski - Oficer Prasowy KP PSP w Krośnie Odrzańskim.

W pożarze nikt nie ucierpiał, przed przyjazdem straży z budynku, o własnych siłach ewakuowała się jedna osoba. W obawie przed zalaniem lub spaleniem i w celu zminimalizowania szkód strażacy wynieśli również wartościowe mienie. 

- Pożar nie został jeszcze zlokalizowany. - dodaje st. asp. Piotr Gabrowski.

Akcję gaśniczą utrudnia niezwykle wysoka temperatura powietrza, w cieniu jest obecnie ponad 30 stopni Celsjusza. Strażacy muszą działać w pełnym ubraniu ochronnym, a w strefie zadymienia dodatkowo w aparatach powietrznych. Jest to niezwykle wyczerpująca i trudna praca. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u