Lubsko: Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

06 czerwiec 2019
Autor: 
Lubsko: Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich KPP Żary/Lubuska Policja

Kryminalni z Komisariatu Policji w Lubsku zabezpieczyli ponad 80 sadzonek konopi indyjskich. Na gorącym uczynku zatrzymany został 31-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli jeszcze słoik z marihuaną. Mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Policjanci z Lubska ujawnili i zlikwidowali plantację konopi indyjskich należąca do 31-letniego mieszkańca pow. żarskiego. Mężczyzna zatrzymany został na gorącym uczynku w momencie, kiedy podlewał sadzonki, zupełnie nie spodziewając się w tym miejscu funkcjonariuszy. Mundurowi zabezpieczyli do dalszych badań laboratoryjnych ponad 80 sadzonek, które znajdowały się w różnej fazie wzrostu.

Podczas przeszukania kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu słoik z ponad 50 gramami marihuany. Mężczyzna został przesłuchany oraz usłyszał zarzuty posiadania i uprawy narkotyków. Pracując nad tą sprawą kryminalni ustalili także, że w uprawie pomagał mu 19-latek, który także odpowie za to przestępstwo. Obaj mężczyźni solidnie przygotowali się w nielegalna uprawę. Ogrodzili teren wokół sadzonek, zainstalowali specjalną pompę, którą pompowali wodę z pobliskiej rzeki. Narkotyki zostaną przebadane w laboratorium policyjnym, a następnie po wydaniu postanowienia przez sąd zniszczone.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii:

Art. 63 par.
1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Tej samej karze podlega, kto, wbrew przepisom ustawy, zbiera mleczko makowe, opium, słomę makową, liście koki, żywicę lub ziele konopi innych niż włókniste.
3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości słomy makowej, liści koki, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło: kom. Aneta Berestecka - Komenda Powiatowa Policji w Żarach

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u