Krzyczał, bił, dusił i gwałcił żonę. Za swoje czyny odpowie przed sądem

06 czerwiec 2019
Krzyczał, bił, dusił i gwałcił żonę. Za swoje czyny odpowie przed sądem Pixabay.com

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie, który będąc pod wpływem alkoholu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. 

Oskarżony w okresie od 2013 do września 2016 roku a następnie od marca do grudnia 2017 roku wszczynał awantury podczas których wyzywał kobietę. Krzyczał, bił, dusił i szarpał, oraz wielokrotnie przemocą i groźbą doprowadzał żonę do obcowania płciowego. Ustalono, że oskarżony będąc niejednokrotnie pod wpływem alkoholu znęcał się nad małoletnim synem, przy czym według biegłych psychiatrów zdolność do pokierowania swoim postępowaniem w czasie popełniania czynów oskarżony miał ograniczoną w stopniu znacznym.

W toku dochodzenia ustalono, że po jednej z awantur, podczas której oskarżony krzyczał i rozbijał szklane naczynia pokrzywdzona kobieta uciekła z dziećmi z domu i złożyła zawiadomienie na Policę. Po złożeniu przez pokrzywdzoną zawiadomienia oskarżony obiecał żonie poprawę swojego zachowania prosząc o danie mu jeszcze kolejnej szansy. Kobieta odmówiła wówczas złożenia zeznań i w ten sposób doprowadziła, że na skutek braku dowodów wcześniej prowadzone postępowanie umorzono.

Oskarżony wytrzymał w swojej abstynencji zaledwie kilka miesięcy. Po tym czasie wrócił do nałogu alkoholowego. Od marca 2017 roku sytuacja ponownie zaczęła przypominać tę z poprzedniego okresu. Mężczyzna ponownie zaczął znęcać się psychicznie i fizycznie nad żoną oraz psychicznie nad synem. Ponownie również używając siły fizycznej i gróźb wielokrotnie zmusił żonę do obcowania płciowego. Kobieta nie wytrzymała sytuacji i uciekła z dziećmi do hotelu.

Wobec mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego. Oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.