Odpalił petardy na koncercie

06 czerwiec 2016
Autor: 

Podczas koncertu 36-latek z Lubska odpalił petardy. Został przekazany przez ochronę policjantom, którzy przesłuchali mężczyznę, a także zabezpieczyli pozostałe środki pirotechniczne, które posiadał przy sobie. Grozi mu teraz wysoka kara grzywny.

W sobotę 4 czerwca podczas trwania obchodów ,,Dni Lubska” wieczorem odbył się koncert. W imprezie uczestniczyło około 1600 osób. W trakcie trwania koncertu 36-letni mieszkaniec Lubska zdecydował się odpalić petardy. Wniósł na teren imprezy 15 sztuk, z czego zdołał odpalić 6, po czym został wyprowadzony przez ochronę i przekazany policjantom. Mężczyzna został przesłuchany, usłyszał zarzut z art. 59§1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Teraz grozi mu wysoka kara grzywny. Funkcjonariusze zabezpieczyli pozostałe petardy, które posiadał przy sobie mężczyzna. Policja przypomina, że według Art. 59. 1. Kto wnosi lub posiada na imprezie masowej broń, w rozumieniu ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. z 2012 r. poz. 576), wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne lub inne niebezpieczne przedmioty lub materiały wybuchowe, podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

informacja prasowa: KPP Żary

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.