Włamywał się do automatów na myjni. Grozi mu 10 lat więzienia

13 czerwiec 2019
Włamywał się do automatów na myjni. Grozi mu 10 lat więzienia Pixabay.com

Podejrzany o liczne włamania do myjni automatycznych na terenie Świebodzina został ustalony oraz zatrzymany przez świebodzińskich policjantów. 29-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego usłyszał osiem zarzutów kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Włamania oraz kradzieże należą do jednych z najbardziej uciążliwych przestępstw dla społeczeństwa. Dlatego też funkcjonariusze kładą ogromny nacisk na wykrycie i zatrzymanie sprawców takich zdarzeń. Od 20 do 29 maja 2019 roku na terenie powiatu świebodzińskiego doszło kilkukrotnie do włamań do automatów wrzutowych przy myjniach samoobsługowych. Sprawca oprócz kradzieży znajdującego się wewnątrz bilonu dokonywał jednocześnie zniszczeń na znaczną kwotę oraz czasowo wyłączał z użycia urządzenie.

Dzięki współpracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji ze Świebodzina oraz z Międzyrzecza ustalono, że za zdarzeniami stoi najprawdopodobniej 29-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego. W toku dalszych czynności mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu osiem zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: sierż. sztab. Marcin Ruciński - KPP w Świebodzinie

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u