Pociągi będą omijać Kostrzyn w czasie Pol'and'Rock? Marszałek apeluje do Przewozów Regionalnych

13 czerwiec 2019
Autor: 
Pociągi będą omijać Kostrzyn w czasie Pol'and'Rock? Pixabay

Marszałek województwa lubuskiego żąda ponownej analizy możliwości obsługi festiwalu Pol'and'Rock przez Przewozy Regionalne. Samorząd ocenia, że wyliczenia PR dotyczące strat osiągniętych w wyniku realizacji oferty musicRegio w 2018 roku są "intencjonalnie nierzetelne".

W maju spółka Przewozy Regionalne zrezygnowała z obsługi pociągów dodatkowych podczas Pol'and'Rock. Marszałek Elżbieta Anna Polak apeluje w liście do prezesa Przewozów Regionalnych Krzysztofa Zgorzelskiego o "ponowne rozważenie tej kontrowersyjnej i pochopnej decyzji". Podkreśla, że brak dowozu na imprezę może doprowadzić do chaosu komunikacyjnego, który odbije się szerokim echem nie tylko w Polsce.

- Nie przyjmuję publicznie wygłaszanych przez Pana Prezesa "argumentów", że istnieje zagrożenie stratami, uzasadnianych na podstawie rzekomych masowych aktów wandalizmu w latach ubiegłych - czytamy w liście. Marszałek województwa powołała się przy tym na słowa byłego prezesa PR Tomasza Pasikowskiego, który zapewniał, że pociągi obsługujące dotychczasowe festiwale przy okazji wzmożonego ruchu generowały dodatkowe zyski.

Fot. Lubuskie.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u