Kargowa: Pożar na terenie zakładu Nestle

15 czerwiec 2019
Autor: 
Kargowa: Pożar na terenie zakładu Nestle M. Wieczorek - Wolsztyn 112

To informacja z ostatniej chwili - na terenie zakładu Nestle w Kargowej doszło do pożaru, na miejsce docierają zastępy straży pożarnej. 

W sobotę, 15 czerwca, około godziny 16 na terenie zakładu Nestlé w Kargowej doszło do pożaru. Pożar wybuchł przy sprężarkowni w pobliżu znajduje się instalacja amoniaku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego z Zielonej Góry. Tak duża liczba zastępów zadysponowana została zgodnie z procedurami, gdyż na terenie zakładu znajduje się amoniak. Personel fabryki został ewakuowany.

- Pożar w sprężarkowni, nie doszło do wycieku amoniaku. Nie ma zagrożenia chemicznego, nasze jednostki prowadzą jeszcze czynności. Sytuacja jest już opanowana. - podaje bryg. Maksymilian Koperski - Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze.

Z racji, że nie doszło do wycieku amoniaku, zadysponowana na miejsce Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Zielonej Góry została zawrócona do jednostki jeszcze w trakcie dojazdu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u