Pożar kościoła w Lutolu Suchym. Część dachu runęła do środka (ZDJĘCIA)

20 czerwiec 2019
Autor: 
Pożar kościoła w Lutolu Suchym. Część dachu runęła do środka Redakcja

Ogień pojawił się na wieży kościoła w miejscowości Lutol Suchy (pow. międzyrzecki). Pożar nadal nie jest opanowany. Na miejsce docierają kolejne zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze kościoła pw. Świętych apostołów Piotra i Pawła w Lutolu Suchym wpłynęło do międzyrzeckich strażaków po godzinie 12:00. Płomienie pojawiły się na wieży kościelnej. Ogień rozprzestrzenił się również po połaci dachowej.

Na miejscu pracuje już 19 zastępów straży pożarnej z powiatu międzyrzeckiego oraz świebodzińskiego. W drodze cały czas są kolejne zastępy gaśnicze. Pożar nadal nie został opanowany i cały czas się rozprzestrzenia.

- Praktycznie cały dach runął do wnętrza kościoła. Obecnie prowadzimy akcję gaśniczą wieży - informuje asp. Waldemar Juszczak, dyżurny strażaków z Międzyrzecza.

W chwili wybuchu pożaru kościół był pusty. - Nikt nie został poszkodowany - dodaje Juszczak. W drodze do Lutola Suchego jest już grupa dochodzeniowo-śledcza międzyrzeckiej policji, która ustali wszystkie okoliczności zdarzenia.

Godzina 14:30 - Pożar został opanowany, trwa dogaszanie. - Sprawdzamy czy w budynku nie ma jeszcze ukrytych zarzewi ognia. Staramy się zabezpieczyć całą konstrukcję. Przyczynę pożaru określi już biegły z zakresu pożarnictwa - mówi st. bryg. Marek Harkot, Komendant Powiatowy PSP w Międzyrzeczu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u