Ogromny pożar strawił dach kościoła. Film z drona ukazuje skale zniszczeń

20 czerwiec 2019
Autor: 
Ogromny pożar strawił dach kościoła. Film z drona ukazuje skale zniszczeń Redakcja/DronLubuski.pl

Ogień pojawił się na wieży kościoła w miejscowości Lutol Suchy w powiecie międzyrzeckim po godzinie 12. Do walki z żywiołem zadysponowano 20 zastępów straży pożarnej, pożar całkowicie strawił dach oraz drewniane elementy wieży XIX wiecznego kościoła pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła. Trwa dogaszanie.

Zgłoszenie o pożarze kościoła pw. Świętych apostołów Piotra i Pawła w Lutolu Suchym wpłynęło do międzyrzeckich strażaków po godzinie 12:00. Płomienie pojawiły się na wieży kościelnej. Ogień rozprzestrzenił się również po połaci dachowej. Z minuty na minutę pożar błyskawicznie się rozprzestrzeniał, zajmując całe poddasze. Na miejscu pracowało ponad 20 zastępów straży pożarnej z powiatu międzyrzeckiego, świebodzińskiego, gorzowskiego oraz zielonogórskiego.

W chwili wybuchu pożaru kościół był pusty. - Nikt nie został poszkodowany - informuje asp. Waldemar Juszczak, dyżurny strażaków z Międzyrzecza. Na miejscu pożaru jest już grupa dochodzeniowo-śledcza międzyrzeckiej policji, która ustali wszystkie okoliczności zdarzenia. Około godziny 14:30 pożar został całkowicie opanowany, wciąż jednak trwa akcja. Od godziny 17 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Zielonej Góry demontuje krzyż znajdujący się na dachu spalonej wieży.

Poniżej prezentujemy państwu skalę zniszczeń nagraną z drona. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u