Strażacy zdjęli iglicę z kościoła w Lutolu Suchym. "Widać ślady po wojnie" (ZDJĘCIA)

20 czerwiec 2019
Autor: 
Strażacy zdjęli iglicę z kościoła w Lutolu Suchym. "Widać ślady po wojnie" Redakcja

W czwartek popołudniu straż pożarna zdjęła iglicę kościoła we wsi Lutol Suchy (pow. międzyrzecki). Po godzinie 12:00 w wieży świątyni wybuchł pożar. Ogień całkowicie strawił dach XIX wiecznego kościola.

Pożar wybuchł około godziny 12:30. Płomienie pojawiły się na wieży kościelnej, a następnie szybko rozprzestrzeniły się po połaci dachowej. Na miejscu pracowało ponad 20 zastępów straży pożarnej z terenu całego regionu.

Strażacy po ponad dwóch godzinach działań opanowali pożar. Drewniana podstawa iglicy została mocno spalona, dlatego zdecydowano o demontażu całej kopuły. Na miejsce wezwano grupę strażaków wysokościowych z Zielonej Góry, którzy sprawnie zdjęli iglicę.

Kościół neogotycki w Lutolu Suchym wybudowano pod koniec XIX wieku. Co ciekawe krzyż, który rozmontowali strażacy przetrwał wojnę światową. Widać na nim m.in. ślady po pocisku.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u