Odzyskali samochody warte 450 tys. złotych

07 czerwiec 2016
Autor: 

Skradzione pojazdy na terenie Belgii zostały odzyskane podczas kontroli na autostradzie A-2 przez funkcjonariuszy ITD i policjantów. Wartość odzyskanych samochodów to blisko 450 tys. złotych.

W piątek 3 czerwca, około godz. 20.30 funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili kontrole na autostradzie A2. Na wysokości punktu poboru opłat Tarnawa Rzepińska ich uwagę przykuł samochód ciężarowy. Podczas kontroli dokumentów pracownicy ITD ustalili niezgodność przewożonego towaru. Z posiadanych przez kierującego dokumentów wynikało, że przewozi części zamienne do pojazdów. Po otwarciu naczepy okazało się jednak, że ob. Litwy przewozi samochody - lexusa i toyot ę. Z uwagi na fakt, iż kierujący nie posiadał dokumentów od przewożonych pojazdów pracownicy ITD na miejsce wezwali policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Po skontaktowaniu się z oficerem dyżurnym i sprawdzeniu przez niego w systemie policyjnym okazało się, że oba pojazdy zostały skradzione na terenie Belgii. Sulęcińscy policjanci zatrzymali kierującego, natomiast samochody zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. 5 czerwca obywatel Litwy został przesłuchany i usłyszał zarzut paserstwa. Z uwagi na wartość skradzionych samochodów, sprawcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.