Rozbój w Sławie

06 czerwiec 2016
Autor: 
Gmina Sława

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzą dwaj obywatele Ukrainy, którzy pod koniec maja b.r. dotkliwie pobili 29 - cio letniego mieszkańca Legnicy i 39 – cio letniego mieszkańca Lubska.

Celem napastników były pieniądze i telefon komórkowy, które miał w kieszeni jeden z poturbowanych mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w nocy z 27/28 maja b.r na terenie Sławy. Do patrolu Policji podszedł przechodzień prosząc o interwencję i przyjazd karetki pogotowia do pobitego kolegi. Zgłaszający kilka minut wcześniej został zaatakowany przez młodych mężczyzn.

Z jego relacji wynikało, że nieznani mężczyźni najprawdopodobniej narodowości ukraińskiej pobili go i jego kolegę. Zgłaszający poinformował policjantów, że mężczyźni rzucili się w pierwszej kolejności na starszego kolegę, którego bili i kopali po cały ciele. W momencie kiedy leżał na ziemi przeszukali jego kieszenie zabierając telefon komórkowy oraz pieniądze o łącznej wartości około 2 tys. złotych. Widząc całe zdarzenie zgłaszający chciał pomóc boleśnie pobitemu, leżącemu na ziemi mężczyźnie, wówczas napastnicy swoją agresję wyładowali również na nim, rzucając się na niego. Dotkliwie go poturbowali, szarpali za ubranie.

Zaangażowani w sprawę wschowscy policjanci Wydziału Kryminalnego po analizie zebranego materiału i relacji pokrzywdzonych wytypowali dwóch 25 - letnich obywateli Ukrainy, którzy odpowiedzialni byli za to zdarzenie. W trakcie przeszukania miejsca pobytu w materacu łóżka odnaleziony został telefon komórkowy, który tej feralnej nocy został skradziony pokrzywdzonemu.

Osoby zostały zatrzymane i przewiezione do policyjnego aresztu. W Prokuraturze Rejonowej we Wschowie usłyszały zarzuty współudziału w rozboju oraz pobiciu. Na wniosek prokuratury sąd zadecydował o tym, że najbliższe trzy miesiące dwaj 25 - latkowie spędzą za kratkami.

Gmina Sława

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u