Dzieci dryfowały łódką po jeziorze. Gdy zawiał wiatr, znalazły się w niebezpieczeństwie

28 czerwiec 2019
Autor: 
Dzieci dryfowały łódką po jeziorze. Gdy zawiał wiatr, znalazły się w niebezpieczeństwie KWP Gorzów Wlkp.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w miejscowości Zagórze (gmina Drezdenko). Dzieci w wieku 12-14 lat na jednym z jezior wsiadły do łódki i postanowiły popływać. Nagle prędkość wiatru gwałtownie wzrosła, a łódka została wypchana w głąb akwenu.

Pierwszy tydzień wakacji za nami. Niestety niemalże codziennie nad zbiornikami wodnymi dochodzi do groźnych sytuacji. W środę, 27 czerwca, czworo dzieci w wieku 12-14 lat wybrało się nad jezioro w miejscowości Zagórze. Dwoje z nich postanowiło wsiąść do łódki przycumowanej do brzegu. Na ich nieszczęście silny wiatr zepchnął łódkę w głąb jeziora.

- Dzieci znalazły się w niebezpieczeństwie, bo nie miały ze sobą wioseł i same nie potrafiły dopłynąć do brzegu. Na szczęście groźną sytuację zauważył jeden z wędkarzy, który powiadomił służby. Na miejscu błyskawicznie pojawili się st. sierż. Adam Wojcieszak i asp. szt. Waldemar Bakowicz z Komisariatu Policji w Drezdenku - relacjonuje mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Kiedy na miejscu pojawił się patrol funkcjonariuszy dzieci znajdowały się około 800 metrów od brzegu. Powagę sytuacji potęgował silny wiatr i ryzyko przewrócenia się łodzi. Gdy jednostka z młodymi osobami znajdowała się bliżej jednego z pomostów, policjanci ściągnęli łódkę.

- Tym razem młode osoby mogą mówić o dużym szczęściu. Dzięki właściwej reakcji świadka oraz interwencji policjantów historia zakończyła się szczęśliwie - dodaje Bartos.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u