Dziennikarz i Osobowość Roku 2018

28 czerwiec 2019
Autor: 
Dziennikarz i Osobowość Roku 2018 fot. SDRP

W sali konferencyjnej hotelu Ruben w Zielonej Górze spotkali się dziennikarze z Lubuskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Wraz z zaproszonymi gośćmi, partnerami oraz przyjaciółmi świętowano wręczenie nagród kolejnej już gali honorującej dorobek dziennikarski.

Uczestnicy konkursu Dziennikarz Roku byli premiowani za odwagę, niezależność, obiektywizm oraz wysoki poziom merytoryczny charakteryzujące ich prace opublikowane w mediach społecznościowych. Po przeanalizowaniu twórczości 6 zgłoszonych do konkursu autorów, Jury zaproponowało następujące rozstrzygnięcie: statuetką, dyplomem uznania oraz gratyfikacją finansową nagrodzono następujących autorów:

  • Ryszard Waldun - Dziennikarz Roku 2018 w kategorii multimedia - za reporterskie relacje szczególnie z północnej części województwa. Dzięki systematycznej aktywności reporterskiej tego autora czytelnik otrzymuje informacje o wydarzeniach społecznych, gospodarczych, sportowych i kulturalnych z rejonu.
  • Janina Elżbieta Wilga - Dziennikarz Roku 2018 w kategorii multimedia - za publikacje o sprawach mieszkańców wsi i małych miasteczek. O ich lokalnym patriotyzmie, zaangażowaniu na rzecz swoich małych ojczyzn, aktywności kulturalnej i sportowej tych społeczności.
  • Dorota Zyń-Horbaczewska - Dziennikarz Roku 2018 w kategorii multimedia - za cykl wywiadów z prof. M. Bugajskim na temat funkcji języka polskiego.
  • Mateusz Kasperczyk - student III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej - Dziennikarz Roku 2018 w kategorii media akademickie - W tej kategorii zwycięzcę wskazali studenci dziennikarstwa Uniwersytetu Zielonogórskiego. Oceniali warsztat dziennikarski swych kolegów stawiających pierwsze kroki w zawodzie i ich spojrzenie na życie społeczności akademickiej. Mateusz otrzymał najwięcej głosów za relacje z wydarzeń, prezentację muzyki i ogromną popularność wśród słuchaczy.

W dalszej części gali wręczono cztery przyznane Uchwałą Zarządu Oddziału tytuły Osobowość Roku. Zostały uhonorowane następujące osoby:

  • Bogusława Fediuk Pelińska – członkini PCK. Od wielu lad organizuje honorowe oddawanie krwi w regionie. Ma ogromny wkład w tym, że w województwie lubuskim nigdy nie zabrakło krwi dla ratowania życia. Cieszy się wielkim autorytetem i sympatią w środowisku honorowych dawców krwi.
  • Kamila Chrystowicz-Nowak i Jerzy Nowak – klub Piekarnia Cichej Kobiety. Państwo Nowakowie własnym sumptem przekształcili budynek po starej piekarni w klub. Trzeba było ogromnej pracy i determinacji by pokonać rozliczne problemy organizacyjne i finansowe. Dzisiaj to ważne i znane nie tylko w mieście ale także w kraju miejsce koncertów jazzowych, imprez artystycznych, spotkań literackich i forum ważnych społecznie dyskusji.
  • Wadim Tyszkiewicz – od 2002 nieprzerwanie prezydent miasta Nowa Sól z rekordowym poparciem w Polsce. Do 2018 prezes Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego oraz członek Zarządu Związku Miast Polskich. Drugie miejsce w Kraju w rankingu prezydentów. Człowiek Roku: Forbsa, Krono, Brief for Poland, Syzyfa, Smart City Forum. Min: laureat Godła „Orła Białego” w 2017. Pod rządami Wadima Tyszkiewicza miasto w szybkim tempie wydobyło się z ogromnego bezrobocia i zapaści gospodarczej i zmieniło w prężny ośrodek nowoczesnego przemysłu stając się jednocześnie bardzo przyjaznym miejscem do życia jego mieszkańców.
  • Stanisław Żytkowski – prezes Gorzowskiego Koła Towarzystwa im. Św. Brata Alberta. Prawnik z zasługami w walce o wolną, demokratyczną Polskę. W grudniu 1981 internowany, po wyjściu na wolność organizator podziemnych regionalnych struktur NSZZ Solidarność. W 1984 ponownie aresztowany za organizowanie podziemnego radia Solidarność nadającego audycje wolnościowe. Po zwolnieniu z więzienia na mocy amnestii organizował i kierował strukturami związkowymi w regionie. W Latach 1989-1991 Senator RP. Obecnie zajmuje się pomocą dla bezdomnych i wykluczonych prowadzi Dom Brata Alberta dla 50 osób w Gorzowie.

Źródło: Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Lubuski

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u